2011/2012-es tanév


2011. június 30.

2010/2011-es tanév pótvizsga időpontjai

 

2011. augusztus 24. szerda reggel 8 óra

·         magyar nyelv és irodalom

·         matematika

·         szakmunkások szakmai tantárgyai ( szőlőtermesztés, zöldségtermesztés, dísznövénytermesztés, munkavédelem, virágkötészet, termesztési ismeretek, növénytan, pályaorientáció)

 

2011. augusztus 25. csütörtök reggel 8 óra

·         idegen nyelv

·         történelem

·         szakközépiskolások szakmai tantárgyai ( mezőgazdasági alapismeretek, környezetvédelmi alapism. stb)

 

2011. augusztus 26. péntek reggel 8 óra

·         testnevelés

·         biológia

·         kémia

·         földrajz

·         fizika

·         informatika

·         ének

 

Kérem a pótvizsgázó tanulókat, hogy a bizonyítványt hozzák magukkal, és keressék fel a szaktanárt.

2011. június 30.

Nyári iskolai ügyelet minden szerdán 9-12 óra között a titkárságon!

Tanévnyitó ünnepség szeptember 1. csütörtök 8:00

Első tanítási nap szeptember 1.

2011. március 8.

10. osztályt végzett tanulók jelentkezését várjuk szakképzéseinkre a 2011/12-es tanévre!!

Szakmakínálatunk

·     Kertész: Zöldségtermesztő (31 622 01 0010 31 04) (2 év)

·     Dísznövénykertész (33 622 01 1000 00 00) (3 év)

Jelentkezési lap  letölthető innen.


2011. március 8.

Tájékoztató  technikusi és felsőfokú szakképzéseinkről 2011/12-es tanévre

·     Természet – és környezetvédelmi technikus 

·     Mezőgazdasági laboratóriumi technikus

·     Parképítő és fenntartó technikus

·     Hulladékgazdálkodási technológus  (felsőfokú akkreditált)

A képzési forma: nappali tagozat

A képzések időtartama: 2 év 

Felvételi követelmény:  érettségi. Túljelentkezés esetén az érettségi vizsga eredménye alapján vesszük fel a tanulókat. A képzéseket megfelelő létszámú tanuló jelentkezése esetén indítjuk. 
Tanrend: az oktatás délelőtti munkarendben folyik.
Jogviszony: minden szakképző évfolyamunkra jelentkező tanuló a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvényben meghatározott nappali tagozatos tanulói jogviszonyt létesít iskolánkkal.

Tanulói jogviszonya alapján a következő kedvezmények vehetők igénybe: nappali tagozatos diákigazolvány és iskolalátogatási igazolás, családi pótlék, diákhitel, tankönyvtámogatás a rászoruló tanulók esetében, ebédtámogatás a rászoruló tanulóknak
A tanulói jogviszonnyal járó kötelességek: a tanórákon való részvétel, szakmai követelmények teljesítése, az iskola házirendjének betartása

A szakmai vizsga: a 21/2008. (VII. 27.) OM rendelet rendelkezik a szakmai vizsgáztatás általános szabályairól. A szakmai vizsga: szakmai vizsgabizottság előtt tett szóbeli és írásbeli, valamint gyakorlati vizsga. A vizsgára bocsátás feltétele a tanulmányi követelmények teljesítése. Eredményes szakmai vizsga esetén a tanuló az OKJ szerinti szakképesítést igazoló bizonyítványt kap.

A jelentkezés menete: Szakképző évfolyamainkra történő jelentkezéskor az érettségi bizonyítvány másolatát a jelentkezési laphoz csatolni kell. Jelentkezési lap letölthető honlapunkról, vagy kérhető az iskola titkárságán.

Előzetes jelentkezés: Személyesen az iskola titkárságán munkanapon hétfőtől csütörtökig 8.00-16.00-ig és pénteken 8.00-14.00-ig, vagy postán, e-mailen, faxon továbbított előzetes jelentkezési lapon. Jelentkezési lap  letölthető innen. Határidő: 2011. április 30.


Végleges jelentkezés
:
Személyesen a titkárságon munkanapon hétfőtől csütörtökig 8.00-16.00-ig és pénteken 8.00-14.00-ig (július 6. és augusztus 12. között szerdánként 9.00-12.00-ig) az iskola jelentkezési lapjával és az érettségi bizonyítvánnyal. Jelentkezési lap  letölthető innen. Határidő: 2011. augusztus 19.

 
2011. január 26.

Tisztelt szülők, Támogatóink!

Kérjük támogassák iskolánk két alapítványát adójuk 1%-ával!

"Gloria Hungariae" Alapítvány

Adószám: 18367894-1-03

"Kocsis Pál Mezőgazdasági Középfokú Tanintézetért" Alapítvány

Adószám: 18340837-1-03

Részletek az iskola honlapjának Alapítvány menüpontjában találhatóak!

2011. április 20.

A Kecskeméti Humán Középiskola Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Szakközépiskola és Szakiskolája rendkívüli felvételi eljárás keretében 2011. május 5-én 14:00-tól felvételi elbeszélgetést tart az általános iskolák azon 8. osztályos tanulói számára, akik  „előrehozott” szakiskolai képzésre szeretnének jelentkezni: zöldségtermesztő szakon (24-es kód). A felvételi elbeszélgetésre a szülőkkel együtt várjuk a tanulókat. Kérjük, amennyiben van, hozzák magukkal a központi írásbeli felvételi értékelő lapjukat és a kitöltött jelentkezési lapot.
/A jelentkezési lap letölthető itt!/

2011. április 20.

Írásbeli érettségi időpontjai:

  • magyar nyelv és irodalom – május 2., 8.00
  • matematika – május 3., 8.00
  • történelem – május 4., 8.00
  • angol nyelv – május 5., 8.00
  • német nyelv – május 6., 8.00
  • biológia – május 11., 8.00
  • kémia – május 12., 8.00
  • földrajz – május 12., 14.00
  • szakmai előkészítő tárgyak – május 13., 8.00
  • informatika – május 16., 8.00

Teljes tantárgylista:

Pdf fájlban
(2. oszlop a közép szint!!!)

2011. április 20.

Május 13-án (péntek) Gasztrocsata miatt rövidített órák lesznek.

2011. április 20.

Április 28-án (csütörtök) 12:30-kor osztályozó értekezlet lesz.

Ezen a napon rövidített órák lesznek.

2011. január 26.

Központi írásbeli értékelőlapok átvétele

2011. február 07.  08:00-16:00

2011. január 26.

Nyílt nap az érettségizettek részére

2011. február 08.  10:00-12:00

2011. január 26.

Pótló egységes írásbeli felvételi a 8. évfolyam számára

2011. január 27. (csütörtök) 13:30

2011. január 24.

Január 25-én (kedd) 12:30-kor értekezlet lesz.

Ezen a napon rövidített órák lesznek.

2011. január 10.

Az iskolai környezetvédelmi verseny belépő feladatsora letölthető ITT!

A válaszokat 2011.január 24-ig Bátor Miklós várja!

2011. január 3.

Az 1. félév utolsó tanítási napja január 14. péntek!

Ezen a napon rövidített órák lesznek.

2011. január 11.

Egységes írásbeli felvételi a 8. évfolyam számára

2011. január 22. (szombat) 09:30

2010. december. 8.


Téli szünet: 2010. december 18-tól 2011. január 2-ig

 

Első tanítási nap 2011. január 3.

 

"A" héttel kezdünk!
 


 

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánunk!
 


2010. december 6.

Környezetvédelmi előadás
December 7. 12 óra
Helyszín: Díszterem

Előadó: Kohajda László.
Kérem, hogy a felsorolt osztályok vegyenek részt az előadáson:
10.B, 11.B, 12.B, 1/13.T, 1/13.H, 2/14.H!

December 16. 14 óra
Környezetvédelmi vetélkedő - városi verseny

Az előadáson részt vevő tanulók max. 10%-a alkothat csapatot, azaz versenyezhet a Díszteremben.

2010. november 22.

Kocsis Napok 2010.

Dec.01. szerda

 

9.00

 Koszorúzás az aulában (9.B Papp Zoltán) – Kéhlné Sipos Adrienn

 

Koszorúzás a temetőben (10.A Vincze Zsigmond) – Brindzáné Kárpi Ilona

 

 

14.00

 Természetesen Advent (Díszterem – Németh Helga) énekel: Cantus Nobilis Kórus;

 

résztvevő osztályok:

 

 11.D; 11.A; 11.B; 2/12.D; 12.A; 12.B;

14.00-15.00

 Kiállítás Török Krisztina és Holovitz Fanni munkáiból (129.) – Tiba Gabriella

 

 

Dec.02. csütörtök

 

8.00

 Angol házi műfordító verseny (129.)

14.00-15.30

 Kiállítás Török Krisztina és Holovitz Fanni munkáiból (129.) – Tiba Gabriella

 

 

Dec.03. péntek

 

18.00-24.00

 Szalagavató – Vincze Zsigmond

 

 

Dec.06. hétfő

 

8.00-10.00

 Mikulás az iskolában (Dimitrij Zuev; Vincze Zsigmond - DÖK)

 

14.00-től Mikulás napi zenedélután (Jász Richárd dob; Kovács Tamás gitár; Kovács Zoltán szintetizátor) – Vámos Zoltán

 

 

Dec.07. kedd

 

08-10.00

 Német nyelvi műfordító verseny a Humán Középiskola számára (9-10. és 11-12. évf. kategóriában; 129.teremben – eredményhirdetés a Diáknapon december 17-én 14.00-kor a Sportcsarnokban) – DR.Tóth Antónia német nyelvi munkaközösség-vezető

14.00-17.00

 Humán sakkbajnokság (129.) – Vincze Zsigmond

 

 

Dec.08. szerda

 

10.30

 A Homokhátsági Kujáni  gazdaság bemutatása, környezettudatos gazdálkodás; előadó

 

Kujáni László, Kujáni Lászlóné; A feldolgozott termékek bemutatása – Kujáni Zsuzsa (Díszterem)

14.00-17.00

 Kocsis pókerverseny (129.) – Vincze Zsigmond

 

 

Dec.09. csütörtök

 

14.30-16.00

 Kocsis szavalóverseny (129.) – Tóth Szilvia

 

 

Dec.10. péntek

 

14.00-16.00

 Film (129.) – Papp Zoltán; Vámos Zoltán

 

 

Dec.13. hétfő

 

14.00-17.00

 Disputa Humán vetélkedő (129. Díszterem, Könyvtár – a díjakat átadja Zsámboki Anna igazgatónő) – Vincze Zsigmond

 

 

Dec.14. kedd

 

14.00-15.00

 A japán szellemiség a harcművészetben – (előadó Csikós György buiutsu mester a Díszteremben, Humán iskolánként 10-20 történelem iránt érdeklődő tanuló) – Vincze Zsigmond

Dec.15. szerda

 

14.00-15.00

 Katonai toborzó (Díszterem – 12-es tanulók számára)

 

 

Dec.16. csütörtök

 

13.00-14.30

 Színjátszókör (Díszterem) – Sárosi Gábor; Tóth Szilvia;

 

 

Dec.17.péntek

 

8.00-08.30

 Japán harcművészeti bemutató a Díszteremben

9.00-11.00

 Sportrendezvények a Sportcsarnokban

11.00

 Osztálykarácsonyok az osztályfőnökökkel

12.00

 Tantestületi ebéd

14.00-17.00

 

 Humán versenyek eredményhirdetése

Sakk; német, angol nyelvi versenyek (a díjakat átadja Zsámboki Anna igazgatónő a Sportcsarnokban)

Karácsonyi Örömfoci a Sportcsarnokban;

2010. december 8.

December 11. MUNKANAP
"A" hét pénteki órarend szerint!
Ezen a napon rövidített órák lesznek (30 perces!)

Téli szünet után "A" héttel folytatjuk a tanítást.

2010. október 28.

Iskolai menza novemberi étlapja elérhető!!

 

2010. november 3.

Nyílt nap a 8. osztályosok és szüleik részére:

november 30. 10:00-12:00

2010. november 30.

Szalagavató
2010. december 3.

17.30-tól  Gyülekezés a Sportcsarnokban

            (a végzős tanulók 17.30-ra legyenek itt a termekben!)

                       12.A   -  15. terem      Czompó Mónika (27+1)

                       12.B    - 14. terem      Trepák Krisztián (29+1)

                       2/12.K - 21. terem      Bujdosó Imre (16+1)  

                                                         (kulcs az osztályfőnököknél)

  

Műsor (Sportcsarnok 18.00 – kb. 19.45):

A műsor nyilvános, a vendégek belépőjegy nélkül megtekinthetik.

18.00: A végzős tanulók ünnepélyes bevonulása osztályonként

18.05: A diákok nevében búcsúzik Marton Bianka 11.A tanuló

18.10: Intézményegység-vezetői köszöntő

18.15: Radics Tivadar (12.B) búcsúzik a végzősök nevében

18.20: A végzős tanulók köszöntik az osztályfőnököket (virág/osztály)

18.25: A végzősök nevében Radics Tivadar szalagtűzéssel és virággal  (4 virág-SZMK)  köszönti az iskola vezetőit

18.30: Igazgató tűzi fel az osztályfőnököknek a szalagot (3 virág – SZMK)

18.35: Szalagtűzés

18.45: Technikai szünet – Az osztályok előkészülnek a műsorokhoz

A technikai szünet alatt:

Latin táncok (Horváth Sándor-Sorbán Diána)

kb. 18.55 - 19.05: 12.A osztály műsora

kb. 19.05 – 19.15: 12.B osztály műsora

Technikai szünetben:

Tánc: Horváth Sándor – Sorbán Diána

kb. 19.35:

Angol keringő

Bécsi keringő

 

 A műsor lezárultával az est további része a Sportcsarnokban (vacsora és bál) lesz. A vacsorán és a bálon csak vacsorajeggyel vagy belépőjeggyel lehet részt venni!

 

  Tálalás – kb. 20.00 - tól svédasztal

 

A svédasztal leszedése kb. 21.00 órától.

 

Belépés a bálra: kb. 20.30-tól belépőjeggyel vacsora nélkül (elővétel Vincze Zs. 18 szertár)

 
    Zene: IMPULZUS együttes

 

 

     Minden kedves vendégünknek jó szórakozást kíván az iskola vezetése és a DÖK!

 

2010. november 30.

November 29-én (hétfő) rövidített órák lesznek

csengetési rend

2010. október 26.

Fogadó órák:

november 15. 16:30-18:00

2010. november 9.


Gólyaavató
 

November 11.

17:00-20:00

2010. október 26.

 


Őszi szünet

október 30-tól november 7-ig tart.

Első tanítási nap: November 8.  HÉTFŐ

"A" héttel kezdünk!

 

2010. október 26.

Október 29-én pénteken a Gasztro-csata elmarad.

Ezen a napon NEM lesznek rövidített órák!

2010. október 4.

Iskolai menza októberi étlapja elérhető!!

2010. október 18.

Pályaválasztási kiállítás

 Időpont: 2010. október 21 – 22.

 Helyszín: Lánchíd utcai sportcsarnok 

Nyitvatartási idő: naponta 10 00 – 17 00 óráig

2010. szeptember 9.

2010. szeptember 21-én 17 órakor összevont szülői értekezlet lesz
a végzős tanulók szüleinek.
Helye Díszterem

2010. augusztus 24.

Tanévnyitó ünnepség szeptember 1-én 8:00

2010. június 23.

TANKÖNYV ÁRUSÍTÁS

2010. augusztus 30-a
Kezdés: 14.00
Befejezés: 17.00

2010. augusztus 31-e
Kezdés: 14.00
Befejezés: 17.00

Helyszín: 23-as terem

Szeptember 1-2. (szerda-csütörtök) 9.osztályosoknak ingyentankönyv osztás 8 órától a könyvtárban!!!

Tankönyvárak osztályonként (Ft)

2010/2011 tanév

Osztály

Angol

Német

9a - szakközépiskola, mezőgazdasági

31495

30775

9b - szakközépiskola, környezetvédelmi,

30395

29675

9c - szakiskola

9745

11135

10a - szakközépiskola, mezőgazdasági

23773

23053

10b - szakközépiskola, környezetvédelmi,

23773

23053

10c - szakiskola

3240

4805

11a - szakközépiskola

16163

16593

11b - szakközépiskola

18613

19043

1/11d - szakiskola, dísznövény

8800

8800

1/11k - szakiskola, kertész

10300

10300

12a - szakközépiskola

14038

14468

12b - szakközépiskola

16188

16618

2/12d- szakiskola, dísznövény

2600

2600