Európai Hulladékcsökkentési Hét

2017. november 18-26.

A Földművelésügyi Minisztérium szervezésében Magyarország ismét részt vesz az Európai Hulladékcsökkentési Hét kampányban. Ez egy nemzetközi esemény, melyre minden év novemberének utolsó hetében kerül sor.

Az év jelmondata: „Adj új életet tárgyaidnak!”

A kampány célja, hogy felhívja figyelmünket a fokozódó hulladékmennyiség megelőzésére, csökkentésére, a termékek újrahasználhatóságára, a már hulladékká vált anyagok újrahasznosítására, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára.

Iskolánk elnyerte az „Ökoiskola” címet, ezért kiemelten fontosnak tartjuk, hogy csatlakozzunk e kezdeményezéshez.

Egy versenyt hirdetünk az osztályok között, mely során három feladatot kérünk megvalósítani:

1.

Szelektáld a hulladékod a tantermekben elhelyezett szelektív- hulladékgyűjtő edényekbe az alábbiak szerint:

• papír
  • műanyag
  • üveg
2.

Készíts hulladék anyagokból használati tárgyakat, dísztárgyakat, ajándéktárgyakat!

Az elkészített tárgyakat osztályonként a csütörtöki nagyszünetben kérjük kiállítani!

3.

Adj új életet tárgyaidnak!

Javíts meg otthon vagy az iskolában egy tárgyat, mentsd meg a kidobástól! Készíts róla fotót! Az egyéni fotók közül a legjobbak kiválasztása után készítsetek egy közös osztály-montázst és Trepák Krisztián tanár úr részére küldjétek el elektronikusan úton, csütörtök reggelig.

A feladatokat a DÖK képviselői értékelik. A legeredményesebb osztályok díjazásban részesülnek.

Jó munkát kívánunk mindenkinek!