Iskolánk a Helyi termék ünnepen!

A „Helyi termék ünnep „rendezvényre idén 2018. október 28. és november 1.-je között került sor Kecskemét főterén. A Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Szakgimnázium és Szakközépiskola autentikus szereplője a „Helyi termék ünnep” rendezvényének. Iskolánk dolgozói és diákjai mindig nagyon készülnek erre a rendezvényre, hiszen minden szakma igyekszik termékeiből a legszebbet, és a legtöbbet ezen a vásáron bemutatni és persze értékesíteni. Az öt napos rendezvényen részt vevő diákok gyakorlatot szereznek az eladásban, a vevőkkel történő kommunikációban és persze a bizonylatok vezetésében is. A termék ünnep azonban, nem csak az termékek értékesítéséről, hanem a rég elfeledett étkekről és a „hírős város” vonzáskörzetében élők kulturális örökségének ápolásáról is szól.